آب خاکستری چیست؟

آب خاکستری چیست : دسته بندیهای متعددی درخصوص فاضلابها وجود دارد یکی از این دسته بندیها، دسته بندی فاضلابها به دو گروه فاضلاب سیاه و فاضلاب خاکستری (آب خاکستری) میباشد.

مفهوم و تعریف آب خاکستری

فاضلاب سیاه، نام دیگر فاضلاب است که به طور خاص تاکید بر وجود فضولت انسانی و حیوانی دارد. به عبارت دیگر این نوع فاضلاب، خروجی ناشی از توالتها را در بردارد و حاوی پاتوژنها و مواد میکروبی و باکتریایی میباشد.

در مقابل فاضلاب سیاه، فاضلاب خاکستری قرار دارد که مفهومی است که در سالهای گذشته بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. فاضلاب خاکستری، فاضلابی است که خروجی توالت را در برنداشته و عاری از هرگونه فضولات انسانی می باشد. در واقع فاضلاب خاکستری که به دلیل شباهت بیشتر به آب، آب خاکستری نیز نامیده میشود که پساب ناشی از فعالیتهای مربوط به شستشو و بهداشت را در برمیگیرد. مبدا تولید کننده این فاضلاب، روشویی، ماشین لباسشویی و ظرفشویی، حمام و وان حمام و در برخی تعاریف پساب خروجی آشپزخانه میباشد.

آب خاکستری چیست

بر اساس تعریف جهانی به همۀ پسابهای تولید شده درخانه به جز فاضلاب توالت، آب خاکستری گفته میشود. آب خاکستری خود به دو دسته آب خاکستری روشن و آب خاکستری تیره تقسیم میشود که دسته اول مربوط به پساب ناشی از حمام و روشویی و دسته دوم شامل پساب ناشی از آشپزخانه و ماشین لباسشویی و ظرفشویی میشود. اگرچه برخی کشورها، پساب ظرفشویی (آشپزخانه) را بدلیل وجود چربی، روغن و شوینده ها آب خاکستری تلقی نمیکنند.

ويژگیهای کیفی آب خاکستری

آب خاکستری چیست؟ ویزگیهای کیفی آب خاکستری کاملا وابسته به پارامترهای متعددی نظیر تعداد ساکنین، توزیع سنی ساکنین، سبک زندگی، رفتارهای فرهنگی-اجتماعی، الگوی مصرف آب، نوع و مقدار مصرف مواد شیمیایی مثل شامپو، خمیردندان و . . . میباشد.
قیتیداک و یاداف (2013 ) با بررسی آب خاکستری در کشورهای مختلف نتیجه گیری نمودند که کشورهای کم درآمد درمقایسه با کشورهای با درآمد بالا دارای آب خاکستری با بار آلودگی بالاتری هستند به گونه ای که متوسط COD در زاغه های شهرها بیش از l/g 2 خواهد بود که میتوان آن را به تولید حجم کمتر آب خاکستری دراین مناطق مرتبط دانست. پساب حمام حاوی شامپو، صابون و چربیهای پوست و مو میباشد، پساب ماشین لباسشویی دارای قلیاییت، کدورت و دمای بالا و حاوی غلظت بالای مواد شیمیایی (مانند سدیم، فسفر، نیتروژن و سورفكتانتها)، فیبرهای غیرتجزیه پذیر پوشاک، حلال ها، سفیدکننده ها و مواد روغنی است. همچنین پساب سینک آشپزخانه و ماشینهای ظرفشویی غالباً دارای بارآلی بالا و حاوی ذرات مواد غذایی، مواد روغنی، چربی و دترجنتهاست. از طرفی مطالعات نشان می دهد حتی در یک منبع مشخص (مانند حمام) نیز ویژگیهای کیفی نظیر BOD در نمونه های متعدد، تغییرات وسیعی را مشخص میکند. این تغییرات تا حدی است که دربرخی نمونه ها BOD آب خاکستری خروجی کاملا مشابه یک فاضلاب شهری بسیار آلوده و در برخی نمونه های دیگر شبیه خروجی تصفیه خانه فاضلاب میباشد. در یک طبقه بندی فاضلاب ناشی از حمام و روشویی ها آب خاکستری روشن و فاضلاب ناشی از آشپزخانه و ماشین لباسشوییها آب خاکستری تیره نام گرفته است.

سیستمهای تصفیه

سیستمهای تصفیه براساس روش حذف آلودگی به شیوه های گوناگونی از جمله  فیزیكی، شیمیایی و زیستی تقسیم میگردد. معمولا این روشها با یک فرآیند پیش تصفیه برای جداسازی جامدات از محلول و یک فرآیند نهایی ضدعفونی همراه خواهند بود. برای کاهش انسداد در صفیه (مخصوصاً تصفیه همراه با فیلتراسیون) پیش تصفیه هایی مانند سپتیک تانکها، کیسه های فیلتر یا سرندها به کار میروند. انسداد در فرآیندهای فیلتراسیون معمولا ناشی از مواد جامد معلق، مواد نفتی و روغنی و رشد بیوفیلمهاست.

بازيافت بدون تصفیه

بازیافت آب خاکستری بدون تصفیه یک روش معمول میباشد، آب حمام قرنها برای آبیاری به کار میرفته است. تنوع و مقدار مواد مغذی موجود در آب خاکستری بسته به نوع گیاه میتواند مناسب یا نامناسب باشد. استفاده از آب خاکستری اثری منفی بر گوجه و چمن شهری ندارد و حتی به علت مواد مغذی بالا میتواند موجب سرعت رشد هویج و چغندر گردد. لكن مطالعات طولانی- مدت و اثرات برسلامت انسان بررسی نگردیده است. به هرصورت تصفیه آب خاکستری معمولا پیش از استفاده توصیه میگردد. درواقع وجود پاتوژنها در آب خاکستری تبخیر و رهاسازی آنها به محیط حین آبیاری یا در فالش تانکها را به همراه خواهد داشت. از طرفی آبیاری طولانی مدت با آب خاکستری تصفیه نشده موجب افزایش شوری خاک و آلودگی خاک و آب زیرزمینی به مواد روغنی، بور و سورفكتانتها می گردد. پژوهشهای قبلی روشهای متعددی را جهت تصفیه فاضلاب و بازیافت آب خاکستری ارائه نموده اند که از حیث کارایی و پیچیدگی دارای تفاوتهایی میباشد.

ذخیره سازی

آب خاکستری چیست ؟ نگهداری آب خاکستری از لحاظ بهداشتی و زیبایی نامطلوب است. درواقع باذخیره آب خاکستری، مواد آلی درون آب وارد فاز تخریب بیهوازی میگردند و مواد ته نشین شده نیز COD محلول خود را رها میکنند که موجب تولید بوی نامطبوع میگردد. همچنین این تانکها محیط مناسبی برای رشد مگسها میگردند. نگهداری آب به مدت 48 ساعت موجب افزایش شدید کلیفرمهای مدفوعی و کاهش چشمگیر اکسیژن محلول میگردد، این در حالیست که نگهداری آب خاکستری برای 20 ساعت به خاطر ته نشینی مواد آلی موجب بهبود کیفیت آب میگردد، لكن تأثیر به خصوصی برتعداد کلیفرمها نخواهد داشت.

آب خاکستری چیست

کنترل در مبدأ

آب خاکستری چیست ؟ روش کنترل آلودگی در مبدأ یكی از بهترین روشها جهت کاهش بار آلودگی آب خاکستری از منظر محیط زیستی و اقتصادی است. این روش نیازمند همكاری فعالانه مصرف کنندگان (خانوارها) می باشد. در این راستا اقدامات زیر باید صورت بگیرد:
– مصرف بهینه آب
– مصرف بهینه مواد شوینده
– جلوگیری از تخلیه مواد مشكل ساز مانند حلالها، چربیها و روغنها
بیشتر صابونها و پودرهای ماشین لباسشویی حاوی مقدار بالایی سدیم هستند که میتوانند باعث شوری خاک گردند و در نتیجه اثر منفی بر گیاهان خواهند داشت. لذا در مواقعی که از آب خاکستری برای آبیاری استفاده میگردد، باید از صابونها و مواد شوینده با مبنای پتاسیم استفاده نمود، چرا که پتاسیم میتواند به عنوان کود عمل نماید و جذب آب گیاه را تسهیل نماید.

آب خاکستری چیست

برای یافتن اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله آب خاکستری در سایت مراجعه کنید.

برگرفته از مقاله بررسی ويژگیهای آب خاکستری و روشهای بازيابی آن نوشته مسعود رضائی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Call Now Button