منابع آب خاکستری کدامند؟

منابع آب خاکستری کدامند؟

مطابق برآورد های صورت گرفته، هر فرد در طول روز هشتاد تا دویست لیتر در شبانه روز فاضلاب تولید میکند. این میزان در اجتماعات مختلف تابع عوامل متنوعی نظیر فرهنگ مصرف آب، سطح بهداشت اجتماعی، شرایط اقلیمی و غیره می باشد. از این میزان، در حدود هفتاد درصد از فاضلاب تولیدی را آب خاکستری تشکیل می دهد. برای برآورد دقیق آن، نیازمند دانستن منابع آب خاکستری هستیم. 
در حالت کلی، منابع آب خاکستری در مصارف خانگی سه منبع اصلی ذیل هستند:
– آب خاکستري حمام (دوش و وان): تقریبا پنجاه و پنج درصد از کل مقدار آب خاکستري را در برمیگیرد. آب خاکستري حمام میتواند حاوي مو، صابون، شامپو، خمیر دندان، کرك و پرز، رنگ مو، چربی بدن، روغن و مواد شوینده باشد. همچنین آلودگیهاي پوستی (ویروس و باکتريها) که از شستن بدن حاصل میشود، نیز در آن وجود دارد.
– آب خاکستري لباسشویی و روشویی: تقریبا سی و چهار درصد از کل مقدار آب خاکستري را در برمی گیرد. آب خاکستري لباسشویی میتواند حاوي آلودگی هایی نظیر باکتري ها و ویروس ها، کرك و پرز، روغنها، چربی، مواد شیمیایی، صابون، مواد مغذي و … باشد.
– آب خاکستري آشپزخانه: تقریبا یازده درصد از کل آب خاکستري را شامل می شود. فاضلاب آشپزخانه میتواند توسط ذرات غذا، روغن پخت و پز، چربی، دترجنتها و مواد تمیز کننده از قبیل پودر ماشین ظرفشویی آلوده شود. ( در بسیاری از کشورهای جهان، پساب آشپزخانه را به دلیل آلاینده های موجود در آن، به عنوان آب خاکستری در نظر نمی گیرند.)

پکیج های تصفیه آب خاکستری شرکت مهندسی پاک پساب اقلیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Call Now Button