درباره ما

سرزمین پهناور ایران، اقلیمی غنی از منابع ارزشمند، شهرها و آبادی های بسیار و مردمانی سخت کوش است. از دیرباز گذشتگان ما با آگاهی از وضعیت زیست خود، شکل زندگی را هماهنگ با آن تعریف کرده بودند و به سهم خود در بهره برداری از منابع و امکانات، متناسب با وضعیت آب و هوایی شهرها و روستاها می کوشیدند. اقلیم کم باران ایران، به لطف درایت ساکنان آن و مدیریت هوشمندانه منابع محدود آب، همچنان مناسب زیستن بود و حتی در فصل های بی باران و خشک کشاورزان و زمین داران و ساکنان روستاها، از نعمت وجود آبی گوارا به لطف مقنیان برخوردار بودند. چنانکه ابداع قنات و یا به عبارتی کاریز از اختراعات دست ایرانیان بود و به سایر نقاط دنیا معرفی شد.

در سال های اخیر به دلیل رشد قابل توجه جمعیت، تغییرات اقلیمی و بی توجهی به اصول مدیریت منابع آب، کم بارانی آسمان شکل دیگری برای ساکنان این سرزمین به خود گرفته است و به صورت تهدیدی امنیتی رخ می نماید.

دهه هاست که در بسیاری از کشورهای جهان، چه آن ها که در مناطق خود با خطر بی آبی مواجهند و چه آن ها که در سرزمین های غنی از منابع مطمئن آب هستند، برنامه های موثری جهت مدیریت منابع آبی و حفظ سلامت محیط زیست تدوین و به کار گرفته می شوند. از جمله آن می توان به مدیریت پساب اشاره نمود.

مدیریت پساب، از طرح های الزامی در تمام جوامع می باشد زیرا اثرات بسیار سوء زیست محیطی و خطرات تهدید کننده سلامت بشری از نبود سیستم مناسب جمع آوری و تصفیه فاضلاب به اثبات رسیده است. هر متر مکعب فاضلاب خام که رها شود 40 برابر حجم خود را از آب‌های زیرزمینی و سطحی آلوده می‌کند1 و این آلودگی علاوه بر خطرات زیست محیطی در رودخانه ها، تالاب ها و دریاچه ها، با وابستگی در هم تنیده زندگی بشر با طبیعت در کوتاه مدت تاثیر منفی بسیاری بر سلامت انسان ها می گذارد.

از طرفی دیگر فاضلاب به عنوان سیالی که 99.9 درصد آن را آب تشکیل می دهد از منابع بالقوه جهت استفاده مجدد از آب می باشد. امروزه تکنولوژی تصفیه فاضلاب، استفاده از آن حتی در موارد شرب را امکان پذیر نموده است. استفاده از فاضلاب تصفیه شده ی بی رنگ و بی بو در کشاورزی، آبیاری فضای سبز، برج های خنک کننده، آب مورد نیاز در صنایع، آب مورد نیاز در فعالیت های عمرانی، فلاش تانک سرویس های بهداشتی، کارواش ها، شستشوی محوطه و غیره منبع جدید و مطمئنی از آب را در دسترس ما قرار داده است.

شرکت مهندسی پاک پساب اقلیم (سهامی خاص) به عنوان مشاور و مجری طرح های زیست محیطی با تکیه بر دانش فنی کارشناسان و متخصصان خود و دانش و فناوری روز دنیا، با تمرکز بر تصفیه فاضلاب از طریق پکیج های تصفیه به عنوان روشی در حفاظت از محیط زیست و مدیریت استفاده از منابع آب، و همچنین تامین کننده سیستم های صنعتی، نیمه صنعتی و خانگی تصفیه آب به عنوان گامی در جهت بهبود سلامتی جامعه، در نظر دارد قدم های کوچک اما موثری در بهبود شرایط پر خطر کم آبی پیش رو و همچنین مدیریت رابطه پر چالش آب و سلامتی انسان داشته باشد.

مفتخریم که دغدغه ی حال خوب سرزمینمان را داریم.

4.8/5 - (5 امتیاز)