پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

شرکت مهندسی پاک پساب اقلیم

(مورد تایید کارگروه تخصصی محیط زیست و اقتصاد چرخشی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری)

با آگاهی روزافزون از ماهیت فاضلاب و پتانسیل آن در جهت بازیافت و همچنین با بهبود و توسعه تکنولوژی های تصفیه ، استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی در سال های گذشته به طور قابل توجهی در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفته است. به کارگیری این سیستم ها که دارای ویژگی های گسترده ای همچون نیاز به فضای کم ، قابلیت دفن در زمین، حمل آسان و امکان توسعه در صورت افزایش احتمالی میزان فاضلاب در آینده هستند، موجب حذف هزینه های اضافی ناشی از انتقال فاضلاب به تصفیه خانه های شهری میشود. این پکیج ها به دلیل پیش ساخته بودن، هزینه نگهداری پائین، عدم نیاز به اپراتور متخصص، بازیافت فاضلاب برای مصرف دوباره و محسنات بسیار دیگر، مورد توجه کارفرمایان پروژه های ساخت و ساز و صاحبان صنایع قرار گرفته است. امکان تصفیه در محل، طراحی مراحل تصفیه متناسب با کیفیت مورد انتظار خروجی، دسترسی آسان به تجهیزات و امکان تعمیر و تعویض در صورت لزوم، سهولت بررسی کیفی پساب تصفیه شده خروجی و امکان بهبود عملکرد سیستم در صورت نیاز و کمترین متراژ لوله کشی جهت انتقال فاضلاب به مخازن تصفیه و بازچرخانی پساب تصفیه شده بخشی از امکانات و مزایای پکیج های تصفیه فاضلاب این شرکت می‌باشد.

از تصفیه فاضلاب چه می دانیم؟

فاضلاب به آب مصرف شده توسط افراد، صنایع و غیره که به دلیل فرایند مصرف دارای مواد خارجی و آلاینده شده است، می گویند. انواع فاضلاب شامل بهداشتی، صنعتی و بیمارستانی (عفونی) می باشد. پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی با تجزیه مواد آلاینده موجود در فاضلاب ها به وسیله مکانیسم های داخلی خود، فاضلاب را تصفیه و پسابی تمیز تر و سازگارتر با محیط زیست تولید میکنند.

تصفیه فاضلاب چندین مرحله دارد که در مقاله مراحل تصفیه فاضلاب میتوانید مطالعه کنید.

فرآیند و مراحل تصفیه فاضلاب بیش از همه به نوع فاضلاب تولیدی بستگی دارد. به این منظور که روند تصفیه فاضلاب بهداشتی با فاضلاب صنعتی متفاوت بوده و همچنین توجه به اینکه از فاضلاب خروجی به چه منظوری استفاده خواهد شد نیز بر روی مراحل و فرآیند تصفیه فاضلاب موثر است که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

شروع فرایند تصفیه فاضلاب، با ورود آن به مخازن تصفیه خانه می باشد؛ جایی که فاضلاب برای ورود به مراحل دیگر آماده می شود. مراحل کلی تصفیه فاضلاب بهداشتی شامل این موارد است :

1. غربالگری و پمپاژ

2. حذف شن و ماسه

3. ته نشینی اولیه

4. هوادهی / لجن فعال

5. تصفیه ثانویه

6. فیلتراسیون

7. گندزدایی

تاریخچه تصفیه فاضلاب را در این مقاله بخوانید.

انواع پکیج تصفیه فاضلاب و نحوه کارکرد آن

انواع پکیج تصفیه فاضلاب​
شکل شماتیک از یک پکیج تصفیه

تصفیه فاضلاب بهداشتی

فاضلاب بهداشتی یا همان فاضلاب بهداشتی-انسانی، فاضلاب تولیدی ناشی از فعالیت های روزمره خانگی، استحمام و شتستشو، ادارات، بیمارستان ها و ... می باشد. به دلیل بحران آب و محیط زیست و حجم بالای فاضلاب بهداشتی تولیدی، امروزه امر تصفیه فاضلاب بهداشتی از اهمیت بسیاری برخوردار است. از خروجی تصفیه خانه فاضلاب بهداشتی (پساب تصفیه شده) به چند منظور استفاده می شود:

 • استفاده جهت کشاورزی و آبیاری فضای سبز
 • تخلیه به آبهای سطحی مانند رودخانه، دریا و ...
 • تخلیه به چاه های جاذب

در این خصوص سازمان حفاظت محیط زیست بخشنامه ای با عنوان استاندارد خروجی فاضلاب، تدوین کرده است که در آن استانداردهای تخلیه فاضلاب و حدود پارامترهای کیفی مجاز جهت استفاده آمده است.

.این بخشنامه را در این قسمت می‌توانید دانلود کنید

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

 پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی در واقع همان تصفیه خانه فاضلاب بهداشتی می باشد که برای جوامع کوچکتر مانند منازل، ادارات، کارگاه های ساختمانی، ویلاهای تفریحی و ... به صورت پیش ساخته اجرا می گردد. پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی در واقع مخازن پرتابل و قابل حمل می باشند که فرآیند تصفیه فاضلاب درون آن انجام می گردد و شامل بخش های مختلف است. فاضلاب بهداشتی تولیدی از قسمت ورودی به این مخازن منتقل شده و پس از تکمیل مراحل تصفیه فاضلاب جهت مصارف مختلف مانند کشاورزی، آبیاری، تخلیه به آب سطحی و سایر مصارف مشابه استفاده می گردد. پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی با ظرفیت، جنس، ابعاد و فرآیندهای مختلفی جهت تصفیه فاضلاب طراحی و اجرا میگردند. در ادامه به توضیحات بیشتری درباره پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی خواهیم پرداخت.

چرا از پکیج فاضلاب باید استفاده کرد؟

امروزه بحران آب، معضلی جهانی می باشد و با توجه به محدودیت منابع آب شیرین، باید تا حد امکان در مصرف آب صرفه جویی و در راستای بازگردانی آب نیز تلاش نمود. یکی از راه های بازگردانی آب به چرخه استفاده، تصفیه فاضلاب است. فاضلاب حاصل از فعالیت های انسانی (فاضلاب بهداشتی-انسانی) و فاضلاب های صنعتی، قابلیت تصفیه را دارند و از خروجی حاصل از تصفیه می توان جهت مصارف مختلفی استفاده کرد.

دلیل اینکه امروزه استفاده از پکیج های فاضلاب بسیار مورد توجه قرار دارد این است که در تمامی محل ها و جوامع کوچک که حتی به سیستم جمع آوری شهری متصل نیستند قابل اجرا می باشد. همچنین از شیوع بیماری های واگیردار و انتشار آلودگی در محیط زیست جلوگیری می نماید. به عنوان مثال استفاده از پکیج فاضلاب بهداشتی در محلی مانند بیمارستانها باعث می شود که فاضلاب در محل تصفیه شده و پسابی زلال و عاری از آلودگی و مطابق با استانداردهای محیط زیست به دست آید و همچنین از انتشار مواد آلوده و بیماری زا در شبکه فاضلاب شهری جلوگیری شود.

ظرفیت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

همانطور که در بالا گفتیم، از پکیج تصفیه فاضلاب در جوامع کوچکتر استفاده می گردد. معمولا پکیج ها از ظرفیت فاضلاب تولیدی به مقدار 0.5 متر مکعب بر روز الی 1000 متر مکعب بر روز طراحی و ساخته می شوند. حتی در ظرفیت های بالاتر، امکان ساخت پکیج ها به صورت مدولار وجود دارد. به این صورت که دبی ورودی را به چند مدول با ظرفیت کمتر تقسیم کرده تا امکان ساخت در پکیج های پرتابل و راهبری و دسترسی آسانتر فراهم باشد. لازم به ذکر است که ظرفیت و دبی ورودی، مستقیما بر ابعاد پکیج ها تاثیرگذار میباشد.

ظرفیت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

انواع پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

علاوه بر دسته بندی پکیج های تصفیه فاضلاب به فاضلاب های بهداشتی و صنعتی، در خصوص انواع پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی دسته بندی ها دیگری نیز به شرح زیر لحاظ میشوند:

 • انواع پکیج فاضلاب بهداشتی از لحاظ جنس
 • انواع پکیج فاضلاب بهداشتی از لحاظ فرآیند

انواع پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی از لحاظ جنس

پکیج های تصفیه فاضلاب از نظر جنس بدنه به چندین شکل قابل ساخت می باشد که هر کدام مزایا و ویژگی هایی دارند که باید با توجه به شرایط پروژه و عوامل مختلف بهترین جنس را برای ساخت پکیج انتخاب نمود. پکیج های فاضلاب با جنس بدنه فلزی، پلی اتیلنی، فایبرگلاس و بتنی قابل ساخت می باشد.

پکیج فلزی تصفیه فاضلاب بهداشتی

پکیج های فلزی تصفیه فاضلاب بهداشتی از جنس بدنه ورق و پروفیل های فولادی با ضخامت های مختلف ساخته می شوند. جهت جلوگیری از ایجاد خوردگی و محافظت در برابر عوامل جوی و نور خورشید و ...، از سه لایه رنگ اپوکسی با ضخامت بالا در ساخت آن ها استفاده میگردد.

مزایای پکیج فلزی تصفیه فاضلاب

 • قابل حمل
 • مقاوم در برابر خوردگی
 • قابل ارتقاء و اقزایش ظرفیت
 • امکان ساخت در ظرفیت و ابعاد مختلف
 • عدم نیاز به عملیات عمرانی و ساختمانی در ساخت
 • امکان دسترسی آسان به واحد های فرآیندی از طریق پل دسترسی و پله
مزایای پکیج تصفیه فاضلاب فلزی​

پکیج پلی اتیلنی تصفیه فاضلاب

این نوع پکیج از جنس پلی اتیلن (PE) ساخته شده است. پکیج پلی اتیلنی دارای چگالی بسیار بالا و وزن بسیار کمتر نسبت به پکیج های فلزی می باشد. مخازن این پکیج ها از لوله های دوجداره پلی اتیلنی با قطر و طول های مختلف ساخته می شود. مخازن پلی اتیلنی به دو صورت قابل ساخت و نصب می باشند. یکی به صورت دفنی و دیگر نصب بر روی سطح.

مزایای پکیج پلی اتیلنی تصفیه فاضلاب

 • وزن کم و حمل آسان
 • مقاومت در برابر اسیدیته
 • مقاوم در برابر بار وارده و امکان دفن در زمین
 • عدم نیاز به استفاده از پوشش اپوکسی
 • بهره برداری و نگهداری ساده
 • قابل حمل و پرتابل
 • عدم انتشار بو

پکیج فایبرگلاس تصفیه فاضلاب

پکیج های تصفیه فاضلاب از جنس فایبرگلاس اصطلاحا مخازن GRP هستند که از پلاستیک تقویت شده فایبرگلاس به همراه الیاف شیشه ساخته می شوند. این مخازن در برابر مواد اسیدی و خورنده و فاضلاب های صنعتی دارای استقامت بسیار بالایی می باشند.

پکیج فایبرگلاس تصفیه فاضلاب

 • مقرون به صرفه اقتصادی
 • مقاوم در برابر مواد خورنده و اسیدی
 • ظاهر مناسب و کیفیت بالا
 • عدم محدودیت در ابعاد و نبود مشکلات حمل مخزن در احجام بالا به دلیل امکان assemble قطعات فایبرگلاس در محل پروژه
 • امکان نصب به صورت دفنی و غیر مدفون

انواع پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی از نظر فرآیند

فرایند مورد استفاده در پکیج های تصفیه فاضلاب انواع گوناگونی دارد. با توجه به اینکه آب خروجی از پکیج جهت چه مصرفی به کار گرفته میشود (آبیاری فضای سبز، تخلیه به آب های سطحی، تخلیه به چاه و …) و با توجه به موارد بهره برداری، فضای در دسترس و …، نوع فرآیند تصفیه فاضلاب انتخاب و طراحی میگردد.

انواع پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی از نظر فرآیند عبارتند از:

 • پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی به روش هوادهی گسترده لجن فعال (EAAS)
 • پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی به روش راکتور بیوفیلمی با بستر رشد معلق (MBBR)
 • پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی به روش تلفیقی لجن فعال با بستر رشد ثابت (IFAS)
 • پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی به روش اصلاح شده لودزاک اتینگر جهت حذف نیترات (MLE)
 • پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی به روش دیسکهای بیولوژیکی چرخان (RBC)
 • پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی به روش بیوراکتور غشایی (MBR)

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی به روش هوادهی گسترده لجن فعال (EAAS)

فرآیند هوادهی گسترده لجن فعال یکی از روش های بیولوژیکی جهت تصفیه فاضلاب بهداشتی-انسانی می باشد. در این فرآیند، تصفیه فاضلاب توسط فعالیت میکروارگانیسم ها و تجزیه زیستی انجام می شود. این روش یکی از رایج ترین فرآیند های هوازی با راندمان بسیار بالا است و اغلب برای تصفیه فاضلاب بهداشتی از این فرآیند استفاده می شود. همچنین در تصفیه فاضلاب صنعتی نیز گاها به صورت تلفیقی با سایر فرآیند ها به کار گرفته می شود.

پکیج تصفیه فاضلاب به روش هوادهی گسترده لجن فعال یا EAAS دارای واحد های هوادهی، ته نشینی ثانویه، گندزدایی و هاضم لجن مازاد می باشد. این واحدهای فرآیندی در طراحی پکیج های فاضلاب بهداشتی در نظر گرفته و اجرا می شود.

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی به روش راکتور بیوفیلمی با بستر رشد معلق (MBBR)

در این نوع پکیج تصفیه فاضلاب، فرآیند تصفیه فاضلاب بهداشتی در یک راکتور بیولوژیکی که دارای پکینگ مدیای معلق است، انجام می شود. این پکینگ مدیاها در واحد هوادهی پکیج قرار داده می شوند و به دلیل ایجاد هوادهی مستمر در این تانک، همیشه در حال حرکت و گردش می باشند.

معمولا بین 25 تا 50 درصد از حجم واحد هوادهی را مدیاهای معلق تشکیل می دهند. علت استفاده از پکینگ مدیاها، افزایش سطح تماس فاضلاب و میکروارگانیسم می باشد تا عمل تصفیه به خوبی و راندمان بالایی صورت گیرد.

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی به روش تلفیقی لجن فعال با بستر رشد ثابت (IFAS)

روش IFAS یکی از انواع روش های لجن فعال است با این تفاوت که در این فرآیند، در واحد هوادهی از پکینگ مدیای ثابت استفاده می گردد. تفاوت آن با روش MBBR آن است که مدیای موجود در واحد MBBR معلق و مدیای فرآیند IFAS ثابت می باشد. همچنین میزان زمان هوادهی در فرآیند MBBR نسبت به IFAS کمتر خواهد بود.

فرآیندهایی که در بالا درباره آنها توضیح دادیم، از رایج ترین انواع پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی - انسانی می باشد. لکن با توجه به نوع فاضلاب و سایر ویژگی ها و مشخصات پروژه امکان طراحی و تغییر در فرآیند و سایر مشخصات سیستم نیز فراهم می باشد.

تجهیزات پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

تجهیزاتی که در ساخت و اجرای پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی استفاده می شود، به موارد مختلفی همچون فرآیند، جنس و مشخصات فاضلاب ورودی و … بستگی دارد. در طراحی و ساخت پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی از تجهیزات بیشتر و پیچیده تری استفاده می گردد که در مطلب مختص آن به توضیح خواهیم پرداخت. از جمله تجهیزاتی که در پکیج های فاضلاب بهداشتی به کار برده می شود عبارت است از:

 • پمپ های مستغرق فاضلابی (Submersible pump)
 • بلوئر هوادهی (Air Blower)
 • آشغالگیر (Screen)
 • دیفیوزر هوادهی (Air diffuser)
 • دوزینگ پمپ (Dosing pump)
 • ایرلیفت پمپ (Airlift pump)
 • میکسر استاتیک (Static mixer)
 • پمپ سانتریفیوژ (Centrifugal pump)
 • انواع فیلتر شنی، کربنی، جامبو و …

نکات کلیدی در استفاده از هر کدام از انواع پکیج تصفیه فاضلاب

 • جهت انتخاب نوع پکیج باید به شرایط جوی و جغرافیایی محل نصب توجه شود.
 • هدف از تصفیه فاضلاب بهداشتی باید مشخص باشد و بر اساس آن نوع پکیج انتخاب گردد.
 • نوع بهره برداری و سهولت راهبری سیستم نیز یکی از مواردی است که بر روی فرآیند و تجهیزات آن تاثیرگذار می‌باشد.
 • فضای در دسترس جهت نصب پکیج فاضلاب بهداشتی نیز در تعیین نوع و ابعاد آن و همچنین دفنی و غیر دفنی بودن آن بسیار اهمیت دارد.

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی شرکت مهندسی پاک پساب اقلیم

پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی ساخته شده توسط شرکت مهندسی پاک پساب اقلیم، با بهره گیری از جدید ترین تکنولوژی های صنعت تصفیه فاضلاب، بالاترین کیفیت ممکن را در تصفیه فاضلاب و تولید پساب تصفیه شده خروجی با حذف هر گونه آلاینده ارائه می نماید.

این پکیج ها با بهره گیری از کارآمد ترین فرایند های تصفیه فاضلاب بهداشتی، امکان دفن کامل پکیج و به حداقل رساندن ارتفاع پمپاژ فاضلاب خام، صرفه جویی در فضای اشغالی، حجم پائین لجن تولیدی، حجم پائین عملیات عمرانی، هزینه پائین بهره برداری، عدم نیاز به کنترل لجن برگشتی و عدم نیاز به اپراتور متخصص، استفاده از بدنه پلی اتیلنی و محافظت در برابر خوردگی و … ، تصفیه فاضلاب تولیدی در شهرک های مسکونی، صنعتی، بیمارستان ها و هتل ها، صنایع پتروشیمی و .. را مطابق با استانداردهای سازمان محیط زیست ایران تضمین می نماید.

پکیج تصفیه فاضلاب پاک پساب اقلیم
پکیج تصفیه فاضلاب پاک پساب اقلیم
پکیج تصفیه فاضلاب پاک پساب اقلیم

مزایای استفاده از پکیج های تصفیه فاضلاب

 • نصب سریع و آسان
 • حجم پائین عملیات عمرانی
 • صرفه جویی در مصرف انرژی
 • صرفه جویی در فضای اشغالی
 • تعیین شکل های مختلف با توجه به امکان دفن پکیج
 •  عمر بالای مخازن با توجه به جنس بدنه
 • طراحی تخصصی، بهینه و با بالاترین راندمان تصفیه
 • دفن کامل پکیج و به حداقل رساندن ارتفاع پمپاژ فاضلاب خام
 • تضمین کیفیت پساب خروجی به واسطه تغییرات دمای ناچیز در طول شب و روز و فصول
 • کمترین نیاز به هزینه کرد در دوران بهره برداری
 • عدم نیاز به کنترل لجن برگشتی و عدم نیاز به اپراتور متخصص
 • مقاوم در مقابل خوردگی به دلیل جایگزینی مخازن فلزی با پلی اتیلن
 • استفاده از نسل جدید مدیا با بالاترین سطح مفید و محافظت شده
 • عدم تغییر کیفیت پساب خروجی در صورت بروز شوک های آلی و هیدرولیکی
 • عدم وجود فضای مرده و جریان های میانبر به علت شکل دایره ای تانک و وجود مدیا
 • جلوگیری از ورود آشغال، گرد و خاک و برگ به داخل حوضچه های میانی با توجه به در بسته بودن آن ها
 • تضمین کیفیت پساب خروجی مطابق با استاندارد های سازمان محیط زیست ایران
 • عدم امکان نفوذ بو به خارج از مخزن به دلیل آب بند بودن
 • ضمانت یکساله فرایند و 50 ساله مخازن
 • 10 سال خدمات پس از فروش و حمایت از خریدار در تمام مراحل بهره برداری

قیمت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی به چه عواملی بستگی دارد؟

با توجه به نوسانات بازار، در قیمت اغلب تجهیزات و متریال مورد استفاده در پکیج های فاضلاب هیچگونه ثباتی وجود ندارد. اما قیمت پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی به عوامل مختلفی وابسته است از جمله:

֎ ظرفیت ورودی فاضلاب بهداشتی

از مهمترین عوامل موثر بر قیمت پکیج تصفیه فاضلاب، دبی یا میزان فاضلاب ورودی روزانه به پکیج می باشد. جهت طراحی یک پکیج فاضلاب، نیاز به دانستن میزان دبی حداکثر، دبی متوسط و حداقل فاضلاب می باشد.
اگر شما قصد خرید پکیج تصفیه فاضلاب دارید و نمی دانید روزانه چه میزان فاضلاب بهداشتی در مجموعه شما تولید می گردد، راه های مختلفی برای تخمین میزان دبی، مانند استفاده از ضرایب تبدیل آب به فاضلاب با دانستن میزان آب مصرفی و اعمال ضرایب مربوطه، یا استفاده از تجهیزات اندازه گیری دبی مانند پارشال فلوم که اغلب در تصفیه خانه های بزرگ به کار می رود، وجود دارد.
 
به طور کلی می توان گفت هر چقدر میزانی فاضلاب بهداشتی تولیدی روزانه بیشتر باشد، ابعاد پکیج بزرگتر خواهد شد و در نتیجه باعث افزایش قیمت کلی پکیج فاضلاب می گردد.

ظرفیت ورودی فاضلاب بهداشتی

֎ جنس بدنه پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

به علت تفاوت در قیمت خام مواد اولیه و متریال مورد استفاده در پکیج های فاضلاب، مانند پلی اتیلن، ورق های فولادی و فایبرگلاس، پکیج های ساخته شده از جنس های مختلف دارای تفاوت قیمت با یکدیگر می باشد. لکن جنس بدنه پکیج را صرفا بر اساس نظر شخصی نمی توان انتخاب کرد و باید به شرایط جوی و سایر موارد در سایت پروژه توجه نمود.

֎ فرآیند تصفیه در پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

همانطور که در بالا توضیح دادیم پکیج ها از نظر فرآیند نیز به انواع مختلفی دسته بندی می شوند که انتخاب فرآیند هم خود به عوامل مختلفی بستگی دارد. با توجه به نوع فرآیند مورد استفاده، تجهیزات و واحد های مختلفی در پکیج ساخته و اجرا می شود و این امر در تعیین قیمت پکیج تاثیرگذار خواهد بود.

֎ کیفیت پساب خروجی از پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

با توجه به اینکه هدف از استفاده از پکیج فاضلاب برای مصارفی مانند آبیاری و کشاورزی، تخلیه به آبهای سطحی و تخلیه به چاه جاذب یا سایر مصارف مشابه می باشد، واحدهای فرایندی و تجهیزات مورد استفاده در آن نیز متفاوت است. این امر نیز باعث تغییر در قیمت پکیج ها می گردد.

֎ تجهیزات مورد استفاده در پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

علاوه بر اینکه بدلیل عوامل مختلف، تجهیزات مورد استفاده در آن ها متفاوت می باشد، نوع و برند تجهیزات نیز عاملی است که بر روی قیمت پکیج ها موثر است. به عنوان مثال قیمت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی با استفاده از تجهیزات برند های اروپایی با قیمت یک پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی شامل تجهیزات با برند های چینی متفاوت می باشد.
 

֎ سیستم کنترل پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

یکی از موارد دیگری که در تعیین قیمت پکیج های تصفیه فاضلاب تاثیر می گذارد نوع سیستم کنترل و برقی آن می باشد. این مورد به پایش و راهبری هوشمند و دستی سیستم بستگی دارد. همچنین استفاده از سنسورهای مختلف جهت پایش آنلاین و پایش کیفی فاضلاب مانند سنسور های pH، DO و ... بر قیمت پکیج تاثیر خواهد داشت.
جهت استعلام قیمت و مشاوره رایگان در خصوص انواع پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.
 

چگونه پکیج تصفیه فاضلاب بخریم؟

1- نوع فاضلاب مورد نظر جهت تصفیه را مشخص نمائید. (آب خاکستری، فاضلاب بهداشتی، صنعتی و …)

2- بنابر نوع فاضلاب، منابع تولید کننده آن را مشخص نمائید.

3- هدف از تصفیه فاضلاب را تعیین کنید. ( دفع بهداشتی فاضلاب، استفاده مجدد و ..)

4- با ما تماس بگیرید.

پکیج تصفیه فاضلاب تجهیزاتی است که به واسطه عبور فاضلاب از مراحل مختلف تصفیه، موجب حذف آلاینده‌های فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی که در فاضلاب وجود دارد، می‌شود.

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی به تصفیه خانه فاضلاب بهداشتی که برای مکان‌های کوچک مثل منازل، ساختمان‌های اداری، کارگاه‌ها و ... به شکل پیش ساخته طراحی می‌شوند گفته می‌شود.

برای تصفیه انواع فاضلاب پکیج‌های مختلفی وجود دارد. انواع این پکیج‌ها شامل پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی، تصفیه فاضلاب صنعتی، تصفیه آب خاکستری و پکیج چربی گیر DAF
 می‌شوند.

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی جهت تصفیه انواع فاضلاب های انسانی کاربرد دارد. درصورتی‌که برای تصفیه فاضلاب صنایع مختلف که آلاینده های گوناگونی همچون فلزات سنگین، ذرات سمی و غیره دارد می‌توانید از پکیج تصفیه صنعتی استفاده نمایید.

4.8/5 - (31 امتیاز)

4 دیدگاه در “پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

 1. روانبخش گفت:

  سلام.
  مطالب جامع و مفیدی بود. ممنون
  یکی از دوستان قبلا از شما پکیج تصفیه آب خاکستری خریداری کرده بود و خیلی راضی بودند، روی معرفی ایشون من برای سیستم تصفیه فاضلاب بهداشتی یک شهرک ساحلی خدمتتون پیام میدم. لطفا بفرمایید از چه طریقی میتونم اطلاعات مربوط به این پروژه رو براتون ارسال کنم؟

  1. ادمین سایت گفت:

   سلام و وقت بخیر
   ممنون از همراهی شما. خوشحالیم مفید بوده
   لطفا به شماره 09022257250 پیام ارسال کنید و از این طریق مشاوره‌های لازم رو دریافت کنید.

 2. پردیس گفت:

  از این پکیج های تصفیه فاضلاب میشه داخل شهر تهران و برای آپارتمان ها استفاده کرد؟ اگه میشه چه نوعی از این پیکیج ها مناسب تره؟

  1. ادمین سایت گفت:

   سلام. روزتون بخیر
   بله، اگر فضای کافی و مناسب داشته باشید، میتونید این پکیج ها رو داشته باشید. پکیج های دفنی گزینه های مناسب تری برای فضاهای مسکونی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *