پکیج تصفیه فاضلاب

با آگاهی روزافزون از ماهیت فاضلاب و پتانسیل آن در جهت بازیافت و همچنین با بهبود و توسعه تکنولوژی های تصفیه ، استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب در سال های گذشته به طور قابل توجهی در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفته است. به کارگیری این سیستم ها که دارای ویژگی های گسترده ای همچون نیاز به فضای کم ، قابلیت دفن در زمین، حمل آسان و امکان توسعه در صورت افزایش احتمالی میزان فاضلاب در آینده هستند، موجب حذف هزینه های اضافی ناشی از انتقال فاضلاب به تصفیه خانه های شهری می شود.

این پکیج ها به دلیل پیش ساخته بودن، هزینه نگهداری پائین، عدم نیاز به اپراتور، بازیافت فاضلاب برای مصرف دوباره و محسنات بسیار دیگر مورد توجه کارفرمایان پروژه های ساخت و ساز و صاحبان صنایع قرار گرفته است.

امکان تصفیه در محل، طراحی مراحل تصفیه متناسب با کیفیت مورد انتظار خروجی، دسترسی آسان به تجهیزات و امکان تعمیر و تعویض در صورت لزوم، سهولت بررسی کیفی پساب تصفیه شده خروجی و امکان بهبود عملکرد سیستم در صورت نیاز و کمترین متراژ لوله کشی جهت انتقال فاضلاب به مخازن تصفیه و بازچرخانی پساب تصفیه شده بخشی از امکانات و مزایای پکیج های تصفیه فاضلاب این شرکت می باشد.

از تصفیه فاضلاب چه می دانیم؟

فاضلاب به آب مصرف شده توسط افراد، صنایع و غیره که به دلیل فرایند مصرف دارای مواد خارجی و آلاینده شده است، می گویند.انواع فاضلاب شامل بهداشتی، صنعتی و بیمارستانی (عفونی) می باشد. پکیج های تصفیه فاضلاب با تجزیه مواد آلاینده موجود در فاضلاب ها به وسیله مکانیسم های داخلی خود، فاضلاب را تصفیه و پسابی تمیز تر و سازگارتر با محیط زیست تولید میکنند.

تصفیه فاضلاب چندین مرحله دارد که در مقاله مراحل تصفیه فاضلاب میتوانید مطالعه کنید.

شروع فرایند تصفیه فاضلاب، با ورود آن به مخازن تصفیه خانه می باشد؛ جایی که فاضلاب برای ورود به مراحل دیگر آماده می شود. مراحل کلی تصفیه فاضلاب شامل این موارد است :

 1. غربالگری و پمپاژ، مرحله
 2. حذف شن و ماسه، مرحله
 3. استقرار اولیه، مرحله
 4. هوادهی / لجن فعال، مرحله
 5. تصفیه ثانویه، مرحله
 6. فیلتراسیون
 7. گندزدایی

تاریخچه تصفیه فاضلاب را در این مقاله بخوانید.

انواع پکیج تصفیه فاضلاب و نحوه کارکرد آن

پکیج تصفیه فاضلاب

 شکل شماتیک از یک پکیج تصفیه

پکیج تصفیه فاضلاب با تجزیه زباله‌های جامد و با استفاده از مکانیسم‌های داخلی خود، فاضلاب را به پساب تمیزتر و سازگار با محیط زیست تبدیل می‌کند. در آغاز کار، فاضلاب به مخزن اصلی وارد می‌شود، جایی که مواد جامد و مایعات جمع شده و برای فرآیند تصفیه وارد فازهای بعدی می‌شوند.

در ابتدا با مراحل تصفیه فاضلاب آشنا شوید :

 1.  غربالگری و پمپاژ
 2.  حذف شن و ماسه
 3.  استقرار اولیه
 4.  هوادهی / لجن فعال
 5.  تصویه ثانویه
 6.  فیلتراسیون
 7.  ضد عفونی کردن
 8.  جذب اکسیژن
از تصفیه فاضلاب چه می دانیم

اگر خانه یا سایت شما به شبکه جمع آوری فاضلاب شهری متصل نیست، فاضلاب تولید شده باید در محل و با استفاده از مخزن سپتیک یا تصفیه خانه فاضلاب تصفیه شود. فاضلاب خانگی شامل فاضلاب توالت، سینک، دوش، حمام، ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی است و شامل آب سقف یا ناودان نمی‌شود. هر دو سیستم مزایای خاص خود را دارند. به منظور کمک به انتخاب بین مخزن سپتیک یا تصفیه خانه فاضلاب، ما لیستی از ویژگی‌ها و مزایای آن‌ها را به شما ارائه می دهیم.

مخزن سپتیک

یک مخزن سپتیک فقط می تواند نیازهای فاضلاب تعداد محدودی از مردم را تأمین کند. پساب تصفیه شده فقط میتواند در یک منطقه زهکشی که مطابق با مقررات سازمان محیط زیست است تخلیه شوند. محل دفع پساب خروجی از سپتیک نباید بیش از حد به هیچ ساختمان، محل عبور و مرور یا جریان آب نزدیک باشند. باید از کابل‌های برق یا لوله کشی دور باشند و محدودیت هایی از این دست دارند. برای اجرای آن باید یک سری آزمایشات را گذرانده باشید تا مطمئن شوید که خاک برای زهکشی مناسب است و هیچگونه خطر آلودگی برای جریان آب وجود ندارد. طبق قوانین جدید زیست محیطی، پساب خروجی از سپتیک تانک دیگر نمی‌تواند مستقیماً در رودخانه تخلیه شود.

با تمام این ویژگی ها گاهی این مخارن مناسب ترین گزینه برای شما هستند.

انواع پکیج های تصفیه

 مخزن سپتیک

تصفیه خانه فاضلاب

می‌توان گفت که تصفیه خانه فاضلاب همان سپتیک تانک تکامل یافته است. این پکیج ها اساساً همان کار را انجام می دهند؛ یعنی جداسازی ضایعات مایع از زباله های جامد و تخلیه به محل غرقابی. با این حال ، تصفیه‌خانه‌های فاضلاب یک مرحله اضافی مهم را به فرآیند تصفیه اضافه می‌کنند که باعث می‌شود تخلیه پساب به میزان قابل توجهی تمیزتر شده و برای محیط زیست کمترین ضضر را داشته باشد.

فرایند تصفیه در این تصفیه‌خانه‌ها به طور کلی یک فرآیند سه مرحله ای است. مرحله اول همانند مخزن سپتیک است، فاضلاب وارد محفظه نگهداری می‌شود که جاذبه، جامدات را از مایعات جدا می کند. سپس مایع به محفظه دوم سرازیر می‌شود و پسماند جامد را پشت سر می گذارد.

مرحله دوم شامل ورود اکسیژن به سیستم از طریق پمپ هوا است. این امر باعث رشد باکتری های هوازی می‌شود و در نتیجه باعث تبدیل فاضلاب باقی مانده به یک پساب تمیزتر در مخزن می‌شود. این مایع تزریق شده به محفظه نهایی منتقل می‌شود و در آنجا باکتری‌ها قبل از تخلیۀ پساب تمیز، رسوب می‌کنند.

به لطف مراحل بیشتر در روند تصفیه، پساب خروجی می‌تواند مستقیماً در چاه جذبی و رودخانه دفع و یا برای مصارف کشاورزی استفاده شود.

اگرچه تغییرات زیادی در طراحی‌ها وجود دارد و هر طراح کمی متفاوت با دیگری عمل می‌کند، اما همه تصفیه‌خانه‌های فاضلاب از اصول پایه ای این فرایند سه مرحله ای پیروی می کنند تا اطمینان حاصل شود که پساب تخلیه شده تا حد ممکن بی ضرر است. این باعث می‌شود این روش برای اکثر سایت‌ها، از خانه های کوچک خانگی گرفته تا ساختمان های بزرگتر و اماکن تجاری. مناسب باشد.

انواع پکیج های تصفیه

مراحل کلی تصفیه فاضلاب

این فرایند پیچیده‌تر و بسیار کارآمد، با برخی از احتیاطات همراه است

 • اتصال برق – به منظور تأمین اکسیژن مخزن ، تصفیه خانه فاضلاب نیاز به اتصال به منبع برق دارد و بنابراین هزینه اضافی را در عملیات متحمل می شود.
 • تعمیر و نگهداری منظم – در حالی که این پکیج ها نیاز به تخلیه کمتر از سپتیک تانک (عموما یک بار در سال) دارند ، وجود قطعات دینامیکی بیشتر، آنها را مستعد استهلاک و خرابی می کند. به همین دلیل ، تصفیه خانه فاضلاب نیاز به سرویس و نگهداری منظم تری دارند تا از کارکرد موثر آن اطمینان حاصل شود.
 • هزینه اولیه بالاتر – تصفیه خانه فاضلاب در ابتدا هزینه بیشتری نسبت به مخزن سپتیک خواهند داشت.
تصفیه خانه فاضلاب

 تصفیه خانه فاضلاب

پکیج تصفیه فاضلاب چیست؟

پکیج تصفیه فاضلاب یا پکیج فاضلاب، یک مجموعه پیش ساخته ای است که اغلب برای تصفیه فاضلاب در جوامع کوچک مورد استفاده قرار میگیرد. به عنوان مثال در کارخانه ها، ادارات، مجتمع های مسکونی و تفریحی و … از پکیج فاضلاب استفاده می شود.

پکیج های فاضلاب با ظرفیت، جنس، ابعاد و فرآیندهای مختلفی جهت تصفیه فاضلاب طراحی و اجرا می گردند. در ادامه به توضیحات بیشتری درباره پکیج های تصفیه فاضلاب خواهیم پرداخت.

چرا از پکیج فاضلاب باید استفاده کرد؟

امروزه بحران آب، معضلی جهانی می باشد و با توجه به محدودیت منابع آب شیرین، باید تا حد امکان در مصرف آب صرفه جویی کرد و در راستای بازگردانی آب نیز تلاش نمود. یکی از راه های بازگردانی آب به چرخه استفاده، تصفیه فاضلاب است. فاضلاب حاصل از فعالیت های انسانی (فاضلاب بهداشتی-انسانی) و فاضلاب های صنعتی، قابلیت تصفیه را دارند و از خروجی حاصل از تصفیه می توان جهت مصارف مختلفی استفاده کرد.

ظرفیت پکیج تصفیه فاضلاب

همانطور که در بالا گفتیم، از پکیج تصفیه فاضلاب در جوامع کوچکتر استفاده می گردد. معمولا پکبج ها از ظرفیت فاضلاب تولیدی به مقدار 0.5 متر مکعب بر روز الی 1000 متر مکعب بر روز طراحی و ساخته می شوند. حتی در ظرفیت های بالاتر، امکان ساخت پکیج ها به صورت مدولار وجود دارد. به این صورت که دبی ورودی را به چند مدول با ظرفیت کمتر تقسیم کرده تا امکان ساخت در پکیج های پرتابل و راهبری و دسترسی آسانتر فراهم باشد.

همچنین ظرفیت و دبی ورودی، مستقیما بر ابعاد پکیج ها تاثیرگذار می باشد.

جنس پکیج تصفیه فاضلاب

پکیج های تصفیه فاضلاب از نظر جنس بدنه به چندین شکل قابل ساخت می باشد که هر کدام مزایا و ویژگی هایی دارند که باید با توجه به شرایط پروژه و عوامل مختلف بهترین جنس را برای ساخت پکیج انتخاب نمود. پکیج های فاضلاب با حنس بدنه فلزی، پلی اتیلنی، فایبرگلاس و بتنی قابل ساخت می باشد.

پکیج فلزی تصفیه فاضلاب:

پکیج های فلزی تصفیه فاضلاب از جنس بدنه ورق و پروفیل های فولادی با ضخامت مختلف ساخته می شوند. جهت جلوگیری از ایجاد خوردگی و محافظت در برابر عوامل جوی و نور خورشید و …، از سه لایه رنگ اپوکسی  با ضخامت بالا استفاده می شود.

مزایای پکیج تصفیه فاضلاب فلزی:

 • قابل حمل
 • مقاوم در برابر خوردگی
 • قابل ارتقاء و اقزایش ظرفیت
 • امکان ساخت در ظرفیت و ابعاد مختلف
 • عدم نیاز به عملیات عمرانی و ساختمانی در ساخت
 • امکان دسترسی آسان به واحد های فرآیندی از طریق پل دسترسی و پله

پکیج پلی اتیلنی تصفیه فاضلاب

این نوع پکیج از جنس پلی اتیلن (PE) ساخته شده است. پکیج پلی اتیلنی دارای چگالی بسیار بالا و وزن بسیار کمتر نسبت به پکیج های فلزی می باشد. مخازن این پکیج ها از لوله های دوجداره پلی اتیلنی با قطر و طول های مختلف ساخته می شود.

مخازن پلی اتیلنی به دو صورت قابل ساخت و نصب می باشند. یکی به صورت دفنی و دیگر نصب بر روی سطح.

مزایای پکیج پلی اتیلنی تصفیه فاضلاب:

 • وزن کم و حمل آسان
 • مقاومت در برابر اسیدیته
 • مقاوم در برابر بار وارده و امکان دفن در زمین.
 • عدم نیاز به استفاده از پوشش اپوکسی
 • بهره برداری و نگهداری ساده
 • قابل حمل و پرتابل
 • عدم انتشار بو

پکیج فایبرگلاس تصفیه فاضلاب

پکیج های تصفیه فاضلاب از جنس فایبرگلاس اصطلاحا مخازن GRP هستند که از پلاستیک تقویت شده فایبرگلاس به همراه الیاف شیشه ساخته می شوند. این مخازن در برابر مواد اسیدی و خورنده و فاضلاب های صنعتی دارای استقامت بسیار بالایی می باشند.

مزایای پکیج فایبرگلاس تصفیه فاضلاب:

 • مقرون به صرفه اقتصادی
 • مقاوم در برابر مواد خورنده و اسیدی
 • امکان نصب به صورت دفنی و سطحی
 • امکان نصب به صورت دفنی و غیر مدفون
 • وزن پایین و حمل آسان
 • قابل حمل

انواع پکیج فاضلاب از نظر نوع فاضلاب

همانطور که در بالا توضیح دادیم، طراحی و اجرای پکیج های فاضلاب به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی دیگر از عواملی که در ساخت پکیج ها موثر است، نوع فاضلاب می باشد. از نظر نوع فاضلاب پکیج ها به انواع زیر تقسیم بندی می شود:

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی-انسانی:

فاضلاب بهداشتی یا همان فاضلاب بهداشتی-انسانی در واقع فاضلاب حاصل از فعالیت های انسان و فاضلاب تولیدی در جوامع انسانی مانند منازل، ادارات، بیمارستانها و … می باشد.

جهت تصفیه فاضلاب بهداشتی فرآیندهای مختلفی مانند فرآیند هوادهی گسترده لجن فعال، فرآیند MBBR، SBR و … طراحی می گردد. انتخاب نوع فرآیند به نوع فاضلاب بستگی دارد.

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی:

فاضلاب صنعتی در واقع فاضلاب حاصل از فعالیت کارخانجات و کارگاه های صنعتی و تجاری می باشد. میزان آلایندگی فاضلاب صنعتی نسبت به فاضلاب بهداشتی بسیار بالاتر می باشد. به همین خاطر نیاز به استفاده از فرآیند های بیشتر جهت رسیدن به استاندارد خروجی مد نظر می باشد.

در تصفیه فاضلاب های صنعتی بسته به نوع صنعت و آنالیز کیفی پارامترهای آن، فرآیندهای مختلفی مانند فرآیند های بیهوازی، اکسیداسیون پیشرفته، DAF و … طراحی و اجرا می گردد.

انواع پکیج تصفیه فاضلاب از نظر فرآیند

پکیج های تصفیه فاضلاب از نظر فرآیند به روش های مختلف تقسیم می شوند. با توجه به اینکه آب خروجی از پکیج جهت چه مصرفی به کار گرفته میشود (آبیاری فضای سبز، تخلیه به آب های سطحی، تخلیه به چاه و …) و با توجه به موارد بهره برداری و …، نوع فرآیند تصفیه فاضلاب انتخاب و طراحی می گردد.

انواع پکیج فاضلاب از نظر فرآیند عبارتند از:

 • پکیج تصفیه فاضلاب به روش هوادهی گسترده لجن فعال
 • پکیج تصفیه فاضلاب به روش راکتور بیوفیلمی با بستر رشد معلق (MBBR)
 • پکیج تصفیه فاضلاب به روش تلفیقی لجن فعال با بستر رشد ثابت (IFAS)
 • پکیج تصفیه فاضلاب به روش اصلاح شده لودزاک اتینگر جهت حذف نیترات (MLE)
 • پکیج تصفیه فاضلاب به روش دیسکهای بیولوژیکی چرخان (RBC)
 • پکیج تصفیه فاضلاب به روش بیوراکتور غشایی (MBR)

پکیج تصفیه فاضلاب به روش هوادهی گسترده لجن فعال (EAAS)

فرآیند هوادهی گسترده لجن فعال یکی از روش های بیولوژیکی جهت تصفیه فاضلاب می باشد. در این فرآیند، تصفیه فاضلاب توسط فعالیت میکروارگانیسم ها و تجزیه زیستی انجام می شود. این روش یکی از رایج ترین فرآیند های هوازی با راندمان بسیار بالا است. اغلب برای تصفیه فاضلاب بهداشتی از این فرآیند استفاده می شود. همچنین در تصفیه فاضلاب صنعتی نیز گاها به صورت تلفیقی با سایر فرآیند ها به کار گرفته می شود.

پکیج تصفیه فاضلاب به روش هوادهی گسترده لجن فعال یا EAAS دارای واحد های هوادهی، ته نشینی ثانویه، گندزدایی و هاضم لجن مازاد می باشد. این واحدهای فرآیندی در طراحی پکیج فاضلاب در نظر گرفته و اجرا می شود.

پکیج تصفیه فاضلاب به روش راکتور بیوفیلمی با بستر رشد معلق (MBBR)

در این نوع پکیج فاضلاب، فرآیند تصفیه فاضلاب در یک راکتور بیولوژیکی که دارای پکینگ مدیای معلق است، انجام می شود. این پکینگ مدیاها در واحد هوادهی پکیج قرار داده می شوند و به دلیل ایجاد هوادهی مستمر در این تانک، همیشه در حال حرکت و گردش می باشد.

معمولا بین 25 تا 50 درصد از حجم واحد هوادهی را مدیاهای معلق تشکیل می دهند. علت استفاده از پکینگ مدیاها، افزایش سطح تماس فاضلاب و میکروارگانیسم می باشد تا عمل تصفیه به خوبی و راندمان بالایی صورت گیرد.

پکیج تصفیه فاضلاب به روش تلفیقی لجن فعال با بستر رشد ثابت (IFAS)

روش IFAS یکی از انواع روش های لجن فعال است با این تفاوت که در این فرآیند، در واحد هوادهی از پکینگ مدیای ثابت استفاده می گردد. تفاوت آن با روش MBBR آن است که مدیای موجود در واحد mbbr معلق و مدیای فرآیند ifas ثابت می باشد. همچنین میزان زمان هوادهی در فرآیند MBBR نسبت به IFAS کمتر خواهد بود.

فرآیندهایی که در بالا درباره آنها توضیح دادیم، از رایج ترین انواع پکیج تصفیه فاضلاب می باشد. لکن با توجه به نوع فاضلاب و سایر ویژگی ها و مشخصات پروژه امکان طراحی و تغییر در فرآیند و سایر مشخصات سیستم نیز می باشد.

تجهیزات پکیج تصفیه فاضلاب

تجهیزاتی که در ساخت و اجرای پکیج های تصفیه فاضلاب استفاده می شود، به موارد مختلفی همچون فرآیند، جنس و مشخصات فاضلاب ورودی و … بستگی دارد. از جمله تجهیزاتی که در پکیج های تصفیه فاضلاب به کار برده می شود عبارت است از:

 • پمپ های مستغرق فاضلابی
 • بلوئر هوادهی
 • آشغالگیر
 • دوزینگ پمپ
 • ایرلیفت پمپ
 • میکسر استاتیک
 • پمپ سانتریفیوژ
 • انواع فیلتر شنی، کربنی، جامبو و …

کدام یک از انواع پکیج تصفیه فاضلاب برای شما مناسب است؟

هیچ برندۀ همیشگی بین مخزن سپتیک یا تصفیه خانه فاضلاب وجود ندارد. بستگی به شرایط شما ، هزینه، شرایط مجوز و محدودیت های سایت، باعث می‌شود انتخاب بهتر، هر مورد متفاوت باشد.

انواع پکیج تصفیه فاضلاب

 مقایسه بین پکیج تصفیه و مخزن سپتیک

اگر به دنبال سیستم جدیدی برای تصفیه خانه های فاضلاب هستید، هزینه بیشتری برای نصب دارید، پساب تمیزتری باید تولید کنید و به هر حال به اتصال الکتریکی نیاز دارید، در عین حال تخلیه کمتر برای شما اولویت است پس گزینه بهتر برای شما تصفیه خانه است. چون اگر چه مخازن سپتیک در ابتدا هزینه کمتری دارند، اما به فضای بیشتر و تخلیه منظم تر نیاز دارند و پساب خروجی  نمی‌تواند به راحتی دفع شود.

مهمترین نکته این است که اطمینان حاصل کنید که هر گزینه‌ای را که انتخاب می کنید‌، مطابق قوانین فعلی پیرامون تصفیه فاضلاب باشد. البته نگران این اطلاعات نباشید. در صورتی که با کارشناسان پاک پساب اقلیم  تماس بگیرید، شما را از آخرین اطلاعات آگاه می کنیم.

در نهایت، انتخاب بین مخزن سپتیک یا تصفیه خانه فاضلاب همیشه به سادگی تصمیم گیری بر روی کاغذ نیست. یک سیستم زهکشی خارج از شبکه باید همیشه مطابق با الزامات و محدودیت های هر ملک و مالک شخصی باشد و اندازه انتخاب شده همیشه باید با حداکثر الزامات احتمالی ملک شما محاسبه شود.

نکات کلیدی در استفاده از هر کدام از انواع پکیج تصفیه فاضلاب

 • مسئولیت قانونی پسماندها بر عهده صاحب ملک است – عدم جلوگیری از آلودگی محیط زیست شما را در معرض خطر پیگرد قانونی قرار می دهد.
 • مقررات می تواند بین کشورها و یا مناطق مختلف شهری متفاوت باشد، بنابراین ما اکیداً توصیه می کنیم قبل از تصمیم گیری ، درباره این موارد به طور کامل تحقیق کنید.
 • همیشه قبل از تصمیم گیری در مورد انتخاب گزینه ها برای زهکشی باید مناسب بودن زمین را بررسی کرد.
 • در مکان اشتباه ،استقرار یک مخزن سپتیک هنوز می تواند آبهای زیرزمینی را با پساب تصفیه نشده خود آلوده کند – بررسی محل مورد نظر توسط یک متخصص واجد شرایط در همه موارد بسیار توصیه می شود.
 • در صورت آگاهی از عدم نیاز به مجوز جهت تخلیه پساب تصفیه شده، باید همچنان شرایط مختلفی را رعایت کنید از جمله: پیروی از دستورالعمل های فنیدر مورد نصب سپتیک تانک ها و تصفیه خانه های فاضلاب. رعایت مقررات ساختمان و استانداردهای تصفیه
 • اگر در مورد مناسب بودن سایت خود برای استقرار یک پکیج تصفیه فاضلاب شک دارید ، مطمئن باشید نصب یک تصفیه خانه فاضلاب صرفاً برای آرامش خاطر شما ارزش سرمایه گذاری را دارد.
 • وقتی صحبت از برخورد با فاضلاب می شود ، به یاد داشته باشید که بهتر است ایمن باشید و استانداردهای بهداشتی را رعایت کنید. مشاوره حرفه ای همیشه بهترین گزینه شما خواهد بود.

پکیج تصفیه فاضلاب پاک پساب اقلیم

پکیج های تصفیه فاضلاب شرکت مهندسی پاک پساب اقلیم، با بهره گیری از جدید ترین تکنولوژی های صنعت تصفیه پساب، بالاترین کیفیت ممکن را در تصفیه فاضلاب و تولید پساب تصفیه شده خروجی با حذف هر گونه آلاینده، میکروب و ویروس ارائه می نماید.

این پکیج ها با بهره گیری از کارآمد ترین فرایند های تصفیه فاضلاب ، امکان دفن کامل پکیج و به حداقل رساندن ارتفاع پمپاژ فاضلاب خام، صرفه جویی در فضای اشغالی، حجم پائین لجن تولیدی، حجم پائین عملیات عمرانی، هزینه پائین بهره برداری، عدم نیاز به کنترل لجن برگشتی و عدم نیاز به اپراتور متخصص، استفاده از بدنه پلی اتیلنی و محافظت در برابر خوردگی و … ، تصفیه فاضلاب تولیدی در شهرک های مسکونی، صنعتی، بیمارستان ها و هتل ها، صنایع پتروشیمی و .. را مطابق با استانداردهای سازمان محیط زیست ایران تضمین می نماید.

مزایای استفاده از پکیج های تصفیه فاضلاب

 • طراحی تخصصی، بهینه و با بالاترین راندمان تصفیه
 • صرفه جویی در فضای اشغالی
 • دفن کامل پکیج و به حداقل رساندن ارتفاع پمپاژ فاضلاب خام
 • عمر بالای مخازن با توجه به جنس بدنه
 • تضمین کیفیت پساب خروجی به واسطه تغییرات دمای ناچیز در طول شب و روز و فصول
 • مختلف با توجه به امکان دفن پکیج
 • نصب سریع و آسان
 • حجم پائین عملیات عمرانی
 • کمترین نیاز به هزینه کرد در دوران بهره برداری
 • عدم نیاز به کنترل لجن برگشتی و عدم نیاز به اپراتور متخصص
 • مقاوم در مقابل خوردگی به دلیل جایگزینی مخازن فلزی با پلی اتیلن
 • استفاده از نسل جدید مدیا با بالاترین سطح مفید و محافظت شده
 • عدم تغییر کیفیت پساب خروجی در صورت بروز شوک های آلی و هیدرولیکی
 • عدم وجود فضای مرده و جریان های میانبر به علت شکل دایره ای تانک و وجود مدیا
 • جلوگیری از ورود آشغال، گرد و خاک و برگ به داخل حوضچه های میانی با توجه به در بسته بودن آن ها
 • تضمین کیفیت پساب خروجی مطابق با استاندارد های سازمان محیط زیست ایران
 • صرفه جویی در مصرف انرژی
 • عدم امکان نفوذ بو به خارج از مخزن به دلیل آب بند بودن
 • ضمانت یکساله فرایند و 50 ساله مخازن
 • خدمات پس از فروش و حمایت از خریدار در تمام مراحل بهره برداری
 • امکان پرداخت با تسهیلات اعطائی جهت سهولت در امر خرید