موقعیت سپتیک تانک

موقعیت سپتیک تانک

اگر موقعیت سپتیک تانک به گونه ای بود که امکان دفع پساب در چاه جذبی وجود داشته باشد باید اطلاعات کافی درباره این سازه پذیرنده فاضلاب داشته باشیم :

به طور کلی، چاه های جذبی برای تخلیه پساب تصفیه خانه باید جایی قرار گیرند که احتمال آلودگی آب های سطحی یا زیرزمینی وجود نداشته باشد. به طور معمول، گسترش آلودگی باکتریایی در بالای سفره آب زیرزمینی بسیار محدود است (کمتر از سه متر)، اما ممکن است چاه جذبی تا سفره های آب زیرزمینی امتداد داشته باشد. از این رو، ممکن است آلودگی وسیع منابع آب زیرزمینی رخ دهد. بنابراین، بررسی زمین شناختی محل ، بسیار اهمیت دارد. از آنجا که احتمال شکست تدریجی چاه های واقع در بستر ماسه ای وجود دارد، بهتر است چاه ها در مکان هایی تعبیه شوند که بدون قطع سیستم بهره برداری امکان توسعه آن ها باشد.

آزمایش ساده ای که بر مبنای آن بتوان مناسب بودن خاک برای جذب پساب خروجی سپتیک تانک را به طور دقیق تعیین کرد، وجود ندارد. با بازرسی چشمی خاک می توان نشانه هایی به دست آورد. برای مثال، آیا خاک ماهیت شنی یا رسی دارد یا می توان یک آزمایش نفوذپذیری انجام داد. روش دوم نیازمند ایجاد گود آلی به قطر 300 میلیمتر و عمق ترانشه مورد نظر در خاک محل می باشد. سپس با ریختن آب در گودال مذکور برای حداقل 4 ساعت، زمین مرطوب شود. پس از اینکه گودال آب را به خود جذب کرد، دوباره با 150 میلیمتر آب پر می شود. مدت زمانی که طول می کشد تا آب به درون منافذ ریز نفوذ کند، ثبت و متوسط زمانی که آب 10 میلی متر در خاک فرو می رود محاسبه می شود. این مدت به زمان نفوذ موسوم است و با استفاده از آن مساحت دیواره جانبی مورد نیاز در یک ترانشه نفوذ را میتوان محاسبه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Call Now Button