چرا تصفیه فاضلاب ؟

چرا تصفیه فاضلاب؟

فاضلاب، همان آب هایی است که قبلا در کاربری مسکونی، اداری، تجاری، بیمارستانی و یا صنعتی استفاده شده و کیفیت آن به گونه ای تغییر کرده است که امکان مصرف دوباره آن در موارد کاربرد پیشین وجود ندارد. در نتیجه دو راه پیش رو، دفع و یا مصرف مجدد می باشد که در هر دو صورت ، تصفیه فاضلاب مورد نیاز است.

آلاینده های موجود در فاضلاب،تهدیده کننده اکوسیستم های گیاهی و جانوری بوده و چنانچه به حیطه جوامع انسانی راه یابد، خطرات بسیاری برای سلامتی افراد جامعه به همراه دارد. قوانین زیادی در دهه های گذشته، چگونگی دفع فاضلاب را قانونمند کرده است. از جمله آن ، تصفیه پیش از دفع فاضلاب، تا رسیدن پارامترهای موجود در آن به استاندارد های تدوین شده در قوانین زیست محیطی می باشد.

از سوی دیگر، کمبود آب و تغییرات اقلیمی در سراسر جهان، رویکرد تازه ای را در قبال فاضلاب، پیش روی دولت ها قرار داده است. فاضلاب با دارا بودن 99 درصد آب و تنها 1 درصد مواد جامد و غیرمحلول، بهترین گزینه برای بازیافت و مصرف دوباره آب در موارد غیر شرب می باشد. در نظر بگیرید، بیش از 70 درصد از آب مصرفی ما تبدیل به فاضلاب می شود و چنانچه شرایط برای تصفیه و استفاده مجدد از آن فراهم شود، فشار سنگین مصرف، از روی منابع مرسوم ( و محدود) آب شرب برداشته خواهد شد. مصارف مجدد غیر شربی همچون آبیاری کشاورزی و فضای سبز، محوطه شویی، شستشوی معابر و خیابان ها، کارواش و استفاده مجدد در ساختمان ( پرکن فلاش تانک، چیلر و …) تنها بخشی از موارد مصرف می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Call Now Button